19. märtsil 2018 toimus ministeeriumis kohalike omavalitsuste esindajatele (sotsiaaltöötajatele) infopäev, kus tutvustati kuidas KOV-id saavad taotlusi esitama hakata. Seal osalesid ka Jüri Lehtmets, Lili Tiri ja Tauno Asuja. Infopäevalt tulijatega juttu rääkides jäi enim kõrvu mure, et KOV-dele on liitumine vabatahtlik ja seega võib juhtuda, et kõik sellega tegelema ei hakka. Seega on vaja meil endil survet avaldada.
Kohandamine tähendab kodu ümberehitamist sellisel viisil, et inimesele on loodud nii tema puudest tulenevad spetsiifilised – näiteks kaldtee, platvormtõstuk jne – kui ka puudest tulenevad tavapärased ümberehitused nagu pesemisruumis vanni asendamine dušiga jms.
Kõik, kes vajavad kodukohandust, võtke ühendust enda sotsiaaltöötajaga. Andke teada, et olete teadlik sellisest riiklikust rahastusest ja soovite teada, millal teie koduvallas taotlusi vastu võtma hakatakse ning mida peate selleks tegema.
Kasutage seda võimalust. Planeeritud on kohandada 1955 puudega inimese kodu. Siit leiate selle määruse: https://www.riigiteataja.ee/