Organisatsiooni tutvustus

MTÜ Rapla Maakonna Puuetega Inimeste Koda moodustati 25. augustil 1997 aastal. Ta on katusorganisatsioon, mis ühendab puuetega inimeste ühendusi Rapla maakonnas. 01.09.2020.a seisuga kuulub Koja koosseisu 10 organisatsiooni 235 liikmega. Rapla Maakonna Puuetega Inimeste Koda kuulub Eesti Puuetega Inimeste Koja koosseisu. 30.06.2020. seisuga on Rapla maakonnas 3 102 erineva raskusastmega erinevas vanuses puudega inimest.
Rapla maakonna PIK tegevuse eesmärk on maakonnas elavate puuetega inimeste toimetuleku ja elukvaliteedi parandamine ja nende kaasamine ühiskondlikku ellu. Rapla MPIK on strateegiline koostööpartner puudepoliitika kujundamisel ja puuetega inimeste heaolu edendamisel Rapla maakonnas. Teeme koostööd Eesti Puuetega Inimeste Kojaga, Rapla maakonna omavalitsustega ja teiste MTÜ-dega. Osaleme erinevates töögruppides, koostame ja aitame koostada projekte. Edastame infot ja teabematerjale.
Läbi koostöö aitame parandada puuetega inimeste elukvaliteeti,  kättesaadavad on  toimetulekuks vajalikud toetussüsteemid ja –teenused. Oma tegevusvõimekuse suurendamiseks käime koolitustel ning korraldame koolitusi liikmesorganisatsioonide liikmetele.
Strateegilised eesmärgid lähiaastatel:
1. Puuetega inimeste huvid ja õigused on poliitikakujunduses arvesse võetud.
2. Puuetega inimeste kaasatus ühiskonda ja eneseteostuse võimalused on paranenud.
3. Rapla Maakonna PIK on tugev, avatud, professionaalne ja jätkusuutlik organisatsioon.
Tegevused:
1) Osalemine seaduste, määruste ja muude õigusaktide väljatöötamises ja muutmises läbi EPIKoja.
2) Osalemine ja ettepanekute tegemine töögruppides, komisjonides, nõukogudes ja ümarlaudadel.
3) Osalemine kaasava hariduse kontseptsiooni ja töövõimereformi rakendamisel.
4) Pikaajalise kaitstud töö teenuse kättesaadavuse tagamise toetamine.
5) Puuetega inimeste teadlikkuse parandamine läbi regulaarse teabe edastamise haridus- ja töövaldkonna korralduse ja valdkonnas toimuvate muudatuste kohta.
6) Haridus- ja töövaldkonna spetsialistide ning tööandjate teadlikkuse tõstmisega seotud tegevused koostöös partneritega.
7) Kultuuriliste ja virgestustegevuste pakkumine puuetega inimestele.
8) Puuetega inimeste ning laiema avalikkuse teadlikkuse parandamine ligipääsetavuse ja universaalse disainiga seotud küsimustest, regulatsioonidest ja parimatest praktikatest.
9) Avaliku arvamuse kujundamine läbi meedia, teabematerjalide jagamise, avalike esinemiste, kampaaniate korraldamise.
10) Isikute ja organisatsioonide avalik tunnustamine, kes on edendanud puuetega inimeste kaasatust ning võrdset kohtlemist.
11) Rapla Maakonna Puuetega Inimeste Koja kui maakonna puuetega inimeste esindusorganisatsiooni mainet kujundavad tegevused.
12) Rapla Maakonna PIK ja liikmesorganisatsioonide eestvedajate ja liikmete kompetentsuse arendamine olulistes valdkondades (sotsiaal-, tervishoiu-, töö-, hariduse, rahvusvaheliste suhete, õiguste jt).
13) Rapla Maakonna PIK kommunikatsioonialase tegevusvõimekuse arendamine.
14) Puuetega inimeste teavitamine Rapla Maakonna Puuetega Inimeste Kojast kui esindusorganisatsioonist ja kompetentsikeskusest, kust saab küsida nõu ja abi.

Igavene link sellele artiklile: https://raplakoda.eu/kojast/